รายละเอียดสินค้า
สถานที่กำเนิด: เวียดนาม
ชื่อแบรนด์: Ziitek
ได้รับการรับรอง: RoHS
หมายเลขรุ่น: TIF100-30-01U
เงื่อนไขการชําระเงินและการจัดส่ง
จำนวนสั่งซื้อขั้นต่ำ: 1,000 ชิ้น
รายละเอียดการบรรจุ: 24*13*12 ซม. กล่อง
เวลาการส่งมอบ: 3-5 วันทำการ
เงื่อนไขการชำระเงิน: ที/ที
หา ราคา ที่ ดี ที่สุด
เน้น:
ชื่อผลิตภัณฑ์:
ผู้ผลิตแผ่นความร้อน 3.0W/MK ขายตรงแผ่นความร้อนนุ่มพิเศษพร้อมแผ่นความร้อนแบบมีกาวในตัว
สี:
สีดำ
ความแข็ง:
ความหนาแน่น:
3.0g/cm³
การนำความร้อน:
3.0W/MK
คำหลัก:
แผ่นกันความร้อน
วัสดุ:
อีลาสโตเมอร์ซิลิโคนเติมเซรามิก
คะแนนเปลวไฟ:
94-V0
แอปพลิเคชัน:
โปรเซสเซอร์ AI, CPU, GPU ฯลฯ
ชื่อผลิตภัณฑ์:
สี:
สีดำ
ความแข็ง:
ความหนาแน่น:
3.0g/cm³
การนำความร้อน:
คำหลัก:
แผ่นกันความร้อน
วัสดุ:
อีลาสโตเมอร์ซิลิโคนเติมเซรามิก
คะแนนเปลวไฟ:
94-V0
แอปพลิเคชัน:
โปรเซสเซอร์ AI, CPU, GPU ฯลฯ
3.0W/M.K Termal Pad Manufacturer Direct Sale Super Soft Thermal Pad With Self-Adhesive Thermal Pad
Product descriptions
Features
> High thermal conductivity
> Supersoft and highlycompliant
> Self-adhesive without the need for additional surface adhesives
> Good insulation performance
Application
> Power tools
> Network communication products
> Electric vehicle batteries
> Computer CPU/GPU Cooling
> New energy vehicle power systems
Typical Properties of TIF®100-30-01U Series
Property Value Test method
Color Black Visual
Construction & Compostion Ceramic filled silicone elastomer ******
Density(g/cm³) 3.0 ASTM D792
Thickness Range(inch/mm) 0.010~0.020 0.030~0.200 ASTM D374
Hardness (Shore 00) 65 27 ASTM 2240
Recommended Operating Temperature -40 to 200℃ ******
Breakdown Voltage(V/mm) ≥5500 ASTM D149
Dielectric Constant 7.0 MHz ASTM D150
Volume Resistivity >1.0X1012 Ohm-meter ASTM D257
Flame rating V-0 UL 94 (E331100)
Thermal conductivity 3.0 W/m-K ASTM D5470
3.0 W/m-K ISO22007
Product Specification
Product Thicknesses: 0.010"(0.25mm)~ 0.200" (5.00mm) with increments of 0.010"(0.25mm).
Product Sizes: 16" x 16" (406mm x 406mm)